Historie festivalu

Historie tohoto festivalu se začala psát roku 2015. Vlastně v roce 2014. To si takhle sedli v říjnu dva ke kavě a slovo dalo slovo a začal se plánovat první ročník.

První ročník byl dosti těžký. Nikdo z nás neměl žádné zkušenosti s pořádáním jakéhokoli  závodu, natož závodů dračích lodí. Rozhodli jsme se pro datum 11.7.2015. Takže jsme půl roku počítali pořád dokola postupový klíč. Zjišťovali, kdo nám půjčí lodě, kde vezmeme DJ, apod. V dubnu se ozvalo Povodí Moravy, závod Dyje, že se doslechli, že na vodním díle Výrovice se bude konat závod dračích lodí. Na papírování a byrokracii jsme zapoměli. Měli jsme štěstí, že jsme narazili na chápající lidi a naši opožděnou žádost výřídili rychle a v neposlední řadě kladně. Za to jim patří dík.

První ročník Festivalu dračích lodí Výrovice se konal 11.7.2015. Tohoto festivalu se zúčastnilo 15 posádek.

Následně jsme zjistili, že druhý víkend v měsíci červenec se koná každoročně Pálavský festival dračích lodí na Pavlově. Proto jsme se rozhodli a o dva týdny Festival dračích lodí Výrovice přesunuli na čtvrtý víkend v měsíci červenec.


Kouzlo dračí lodi...

......spočívá především v tom, že díky sehrané posádce se skoro třináctimetrová dvoutunová loď řítí po vodní hladině jako bájné lodi Vikingů. Emoce a adrenalin spolu s vyplavenými endorfiny vytváří tým, který dokáže vše. Být součástí tohoto týmu je nádherný a nenapodobitelný pocit. V rytmu bubnů se lodě s dvaceti pádlujícími ženami a muži pod vedením kormidelníků řítí nezadržitelně do cíle. Na dračích lodích zde spolu soupeří posádky od 12 do 100 let ve vyrovnaných soubojích, které nemají v žádném jiném sportu obdobu.